اسپم شدن ایمیل

یکی از دغدغه های همیشگی کاربران این است که چگونه میشود از اسپم شدن ایمیل از سرور و سایت جلوگیری کرد. بسیار مهم است اسپم شدن ایمیل جلوگیری شود، اما آیا راهی وجود دارد که جلوگیری از اسپم شدن ایمیل را تضمین کند؟

برخی از دلایل اسپم شدن ایمیل ان ها مطرح می شود تا بتوانید مشکل خود را حل کنید :

‍۱- در CMS ها معمولا از تابع Mail استفاده می شود که موجب هرزنامه می شود که میتوانید با تنظیم smtp مشکل خود را حل کنید .

۲- شما از کدهای HTML به درستی استفاده نمی کنید ( سعی کنید از کد های منسوخ شده استفاده نکنید ).

۳- تنظیم PRT : برای نگاشت (Mapping) یک IP به یک هاست، از PTR استفاده می‌شود. بهتر است PTR Record با نام هاست سرور مشابه باشد. برای تنظیم PTR، باید از طریق مرکز داده یا مالک IP اقدام نمایید. اگر می‌خواهید از تنظیم بودن PTR روی IP هاست خود مطمئن شوید؛ از این سایت کمک بگیرید.

۴- فعال سازی SpamAssassin در هاست : به طور پیش‌فرض، cPanel تنها ایمیل‌های دریافتی را به عنوان اسپم اسکن می‌کند. با فعال‌کردن SpamAssassin، اگر یک ایمیل دارای محتوایی باشد که توسط گوگل یا یاهو به عنوان ابزار جاسوسی شناخته شود؛ پست الکترونیکی شما ارسال نخواهد شد. این روش به عنوان یکی از راه‌های کنترل اسپم سختگیرانه بر ایمیل‌های خروجی شناخته می‌شود.

۵- استفاده از سرویس MailScanner Front-End :

 1. رابطه کاربری ساده که برو روی تم اصلی Cpanel قرار میگیرد و به کاربر اجازه می دهد که تنظیمات شخص مورد نظر خود را بر روی دامنه خود اعمال نماید. از دیگر قابلیهای آن می تواند به موراد زیر اشاره کرد.
  • تعیین و نحوه اسکن نمودن محتوا در دو سطح High و Low برای هر دامنه
  • اسکن ویروسهای مخرب دریافتی برای هر دامنه
  • امکان ایجاد Whitelist و Blacklist برای هر پنل
  • امکان انتقال کلیه هرزنامه ها به یک آدرس ایمیل شخصی
  • اسکن دو سطحی هرزنامه ها برای هر دامنه
 2. نرم افزار میل اسکنر برای WHM(پنل مدیریتی)
  • امکان فعال و غیره فعال نمودن نرم افزار برای کاربران Cpanel از داخل WHM
  • پیکربندی و انجام تنظیمات نرم افزار از داخل WHM
  • اعمال تنظیمات Front End از داخل WHM
  • امکان مسدود نمودن کامل چندین Spamer از داخل WHM
  • دسترسی به ایمیل کنترل به منظور دریافت اطلاعات آماری ، حذف هرزنامه ها و همچنین قابلیت انتقال ایمیل های آلوده به قرنطینه (این قابلیت فقط برای کاربرانی است که امکان دسترسی به حساب کاربری root را داشته باشند.)
 3. دارای اسکریپت سمت سرور ، برای زمانی که کاربرفایلی را در Cpanel ویرایش نموده که در این صورت نرم افزار CMFE .فایل های ویرایش شده را بازبینی و مطابق با آن قوانین خود را بروز رسانی می نماید.

۶- استفاده از سرویس ConfigServer Outgoing Spam Monitor (osm) : برای استفاده از چندین روش برای نظارت بر ایمیل های خروجی و اتصالات SMTP برای فعالیت هایی که می تواند نشان دهنده فعال بودن یک هرزنامه بر روی سرور باشد، طراحی شده است.

با گسترش اسکریپت های وب در محیط های میزبانی مشترک که اغلب ضعیف نگهداری می شوند یا بد نوشته شده اند، احتمال سوء استفاده هکر از آسیب پذیری ها در اسکریپت ها در همه زمان ها بالاست. علاوه بر این، رایانه های شخصی کاربر نهایی و سایر دستگاه هایی که ایمیل را از طریق سروری که به خطر افتاده و به عنوان منبع هرزنامه استفاده می شود، ارسال می کنند، همیشه مشکل ساز بوده اند. این مسائل همراه با هرزنامه‌هایی که عمداً ارائه‌دهندگان میزبانی را با خرید حساب‌های صرفاً برای ارسال هرزنامه هدف قرار می‌دهند، اهتمام لازم برای جلوگیری از ارسال هرزنامه از سرورها را دشوارتر نگه داشته است.

MahdiSalmani
MahdiSalmani
شروع فعالیت بنده از سال 1394 در عرصه هاستینگ بود و در کنار هاستینگ بنده وردپرس و whmcs هم بصورت تخصصی کار میکردم و به جرعت میتوانم بگوم متخصص در whmcs و wordpress هستم.