در دیداس هایی که به تازگی به سایت ها میزنند و باعث افزایش لود و تاخیر می شوند به دیتابیس هست و شما میتوانید از این روش جلوگیری کنید و تا حد زیادی از این مشکل دور بشید که میتوانیم اسم این متود را جلوگیری از دیداس بر روی دیتابیس نام گذاری کنیم.

راه حل این مشکل کافی هست فایل هایی که ارتباط مستقیم با دیتابیس دارند و از طریق کرون جاب آن ها لود می شوند رو به ادرس دیگری منتقل کنید تا از دیداس جلوگیری کنید .

 

حل مشکل در سیستم WHMCS :

پیشنهاد می کنیم پوشه cron خود را به قبل از public_html هاست خود منتقل نمایید ، برای انجام این کار ابتدا باید مسیر نصب whmcs خود را پیدا کنید و در config.php پوشه cron سیستم whmcs خود وارد کنید ، ابتدا به پوشه cron خود مراجعه کنید و فایل config.php را ویرایش کنید و مانندخط زیر را در مسیر نصب whmcs خودوارد کنید :

# $whmcspath = '/home/username/public_html/whmcs/';

به یاد داشته باشید اگر شما مسیر cronjob سیستم whmcs خود را تغییر می دهید در هنگام بروزرسانی whmcs مجدد باید این تغییرات را اعمال نمایید.

سپس فایل configuration.php موجود در محل نصب whmcs خود را ویرایش کرده و نمونه خط زیر را برای معرفی مسیر جدید cronjob وارد نمایید :

# $crons_dir = '/home/username/whmcs_crons/';

شما باید به جای username نام کاربری خود و به جای whmcs_cron نام پوشه جدید را وارد نمایید.

اگر شما قبلا cronjob ها را در cpanel یا دایرکت ادمین ایجاد کرده بودید باید مسیر آنها را تغییر دهید تا cron به درستی کار کند.

 

حل مشکل در سیستم WordPress :

اگر سیستم ورپرس شما فروشگاهی نیست میتوانید با ورود به هاست و حذف فایل wp-cron.php از دسترس خارج شدن دیتابیس جلوگیری کنید .

چنان چه سایت وردپرس شما فروشگاهی می باشد میتوانید اسم فایل رو از wp-cron.php به wp-cron2.php تغییر دهید تا این مشکل حل شود .

 

منتظر کامنت های شما هستیم.

MahdiSalmani
MahdiSalmani
شروع فعالیت بنده از سال 1394 در عرصه هاستینگ بود و در کنار هاستینگ بنده وردپرس و whmcs هم بصورت تخصصی کار میکردم و به جرعت میتوانم بگوم متخصص در whmcs و wordpress هستم.