کلادلینوکس یک سیستم عامل کاملاً شخصی سازی شده برای وب هاستینگ است که از قابلیت و مزایای منحصربفردی برای کنترل و مدیریت هاست اشتراکی برخوردار می‌باشد و امروزه می‌توان گفت اکثریت شرکت‌ های وب هاستینگ از این توزیع لینوکس برای سرویس‌دهی بهره می‌برند.

آموزش تبدیل سرور لینوکس به کلودلینوکس

برای اینکه بتوانیم کلادلینوکس رو بر روی سرور خود فعال کنیم ، نیاز به یک لایسنس هست . میتوانید از لایسنس تریال کلادلینوکس استفاده کنید.


تهیه لایسنس موقت کلادلینوکس

بعد از دریافت کلید لایسنس ، از طریق نرم افزار putty به ترمینال سرور متصل شوید.

دستورات زیر را به ترتیب در سرور خود اجرا کنید :

فایل توسعه Cloudlinux را دانلود نمایید

# wget https://repo.cloudlinux.com/cloudlinux/sources/cln/cldeploy

نصب کلادلینوکس بر روی سرور

# sh cldeploy -k license-key

توجه داشته باشید بجای license-key باید لایسنسی که از سایت کلادلینوکس تهیه کرده اید وارد کنید.


از اتمام مراحل آپگرید و نصب کلادلینوکس ، سرور را یک بر ریبوت کنید

# reboot

بعد از نصب شما میتوانید بصورت آسون با ورود به کلادلینوکس در whm ، سایر پکیج‌های مورد نیاز خود را بر روی سرور نصب نمایید.

در آموزش های بعدی ، آموزش نصب Mysql Governor ، PHP Selector ، CageFS و… به شما خواهیم داد.

شما به مدت 30 روز میتوانید بصورت رایگان از کلادلینوکس استفاده کنید ، چنان چه قصد تهیه لایسنس داریداینجا کلیک کنید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

MahdiSalmani
MahdiSalmani
شروع فعالیت بنده از سال 1394 در عرصه هاستینگ بود و در کنار هاستینگ بنده وردپرس و whmcs هم بصورت تخصصی کار میکردم و به جرعت میتوانم بگوم متخصص در whmcs و wordpress هستم.