با آموزش نصب و کانفیگ دایرکت ادمین در خدمت شما هستیم و قصد داریم در این مطلب ، نحوه نصب کنترل پنل دایرکت ادمین بر روی سرور و همچنین کانفیگ کامل دایرکت ادمین را به طور حرفه ای برای شما آموزش دهیم تا پس از پایان این مطلب بتوانید به بهترین شکل ممکن از سرور دایرکت ادمین خود و امکانات آن به طور کامل بهره ببرید. در ادامه همراه ما باشید.

آموزش نصب و کانفیگ دایرکت ادمین

همه ی افراد فعال در زمینه وبمستری حداقل یکبار نام این کنترل پنل را شنیده اید.در این مطلب قصد داریم کنترل پنل کانادایی محبوب و پرقدرت دایرکت ادمین (DirectAdmin) که اغلب به صورت کوتاه، DA نامیده می‌شود را معرفی کوتاهی کنیم سپس به نصب و کانفیگ آن بپردازیم.

DirectAdmin کنترل پنل لینوکسی ای می باشد جهت کنترل و مدیریت آسان تر سرویس های میزبانی (هاست) و وبسایت این کنترل پنل با نسخه های متعددی از جمله ردهت، فدورا، لینوکس رد هت اینترپرایز، سنت‌اواس، فری بی‌اس‌دی، اوبونتو و دبیان سازگاری کامل دارد.

رابط کاربری آسان و کاربر پسند, سرعت بالا, سبک بودن, عدم تحریم, پایداری بالا و عدم استفاده زیاد از منابع همواره این کنترل پنل را یکی از محبوبترین کنترل پنل های جهان و رقیب اصلی کنترل مشهور سی پنل قرار داده است. کاربران با استفاده از دایرکت ادمین می توانند تمام امکانات سایت خود را از جمله ایمیلها، بانکهای اطلاعاتی، FTP، آمار و … مدیریت نمایند.

ابتدا توسط نرم افزار putty به محیط ترمینال سرور خود متصل شوید

دستورات زیر را به ترتیب در سرور خود اجرا کنید :

آپدیت سرور

    yum update

بر روی Centos 7 :

yum install wget gcc gcc-c++ flex bison make bind bind-libs bind-utils openssl openssl-devel perl quota libaio libcom_err-devel libcurl-devel gd zlib-devel zip unzip libcap-devel cronie bzip2 cyrus-sasl-devel perl-ExtUtils-Embed autoconf automake libtool which patch mailx psmisc net-tools systemd-devel libdb-devel perl-DBI

سپس دایرکت ادمین رو دانلود میکنیم

wget http://www.directadmin.com/setup.sh && chmod 755 setup.sh && ./setup.sh

پس از وارد کردن دستور بالا، پیام‌هایی دریافت می‌کنید مبنی بر اینکه نصب تأیید شده است. با این تایید نصب DirectAdmin انجام می‌شود.
برای دسترسی به DirectAdmin پس از اتمام نصب، می‌توانید آدرس زیر را دنبال کنید:

http://server_ip:2222
MahdiSalmani
MahdiSalmani
شروع فعالیت بنده از سال 1394 در عرصه هاستینگ بود و در کنار هاستینگ بنده وردپرس و whmcs هم بصورت تخصصی کار میکردم و به جرعت میتوانم بگوم متخصص در whmcs و wordpress هستم.